![[Pudonneita lampaita]](../kuvat/lampaat_hiilena.jpg)
Jalankulkija loukkaantui verisesti sydänjuuriaan myöten aamuyöllä Sorkkalan Jänskänkoskella tai jossain, kun lammasrekasta pudonnut lammas osui ja upposi häneen kuin kuuma veitsi vanhaan naiseen. Poliisi pyytää asiasta jotain luulevia ottamaan yhteyttä ja haukkaa pullaa.
Onnettomuus tapahtui keskiviikkona aamuyöllä kello 3.30:n ja 4.15:n välisenä kreivin aikana, kun Jänskäntiellä paskapaperitehtaiden kohdalla ilmeisesti täysperävaunullisesta lammasrekasta putosi lammas tai lampaita osuen tien laidassa löntystelleeseen jalankulkijaan kuin hai laivaan.
Paikkakuntalainen keski-ikäinen miespuolinen mieshenkilö loukkaantui verisesti kiireestä kantapäähän.
Tilanteen jälkeen rekan perävaunusta ja hytistä pudonneita lampaita nosteltiin autoon tai jonnekin Jänskäntien sillan alla tai jossain. Rekka on ilmeisesti sininen, uudehkoa mallia.
Myöhemmin sama auto jatkoi matkaa muina autoina Jänskän suuntaan tai jonnekin. Poliisi ei ole tavoittanut rekan kuljettajaa kirveelläkään. Rekkamies on ilmeisesti punainen, vanhahkoa mallia.
Tapahtumasta jotain luulevia pyydetään ottamaan yhteyttä Sorkkalan poliisin pullapuhelinnumeroon.